I Bal Rynku Kapitałowego

27 października 2018 | Warszawa, Centrum Giełdowe

Kilkaset osób, goście z Polski, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, scena wypełniona koncertami, wystawa prac polskich i amerykańskich artystów, degustacja czołowych marek whisky, aukcja charytatywna, ale przede wszystkim wspaniała zabawa. Tak w skrócie wyglądał pierwszy Bal Rynku Kapitałowego, który odbył się 27 października 2018 roku w budynku warszawskiej giełdy.

Goście z Polski, Nowego Jorku, Chicago i Londynu
Celem organizacyjnym Balu Rynku Kapitałowego była integracja środowiska związanego z rynkiem kapitałowym z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych. Ponad 60 inwestorów i osób reprezentujących rynek kapitałowy przyleciało na Bal prosto z Nowego Jorku, Chicago i Londynu. Ponad to, wśród gości byli przedstawiciele domów maklerskich, banków i funduszy inwestycyjnych, analitycy, doradcy finansowi, prezesi spółek giełdowych, inwestorzy indywidualni oraz prezesi klubów inwestorskich.

Pomysł i organizacja
„Pomysł na Bal zrodził się w roku 2016. Zauważyliśmy, że rynek kapitałowy nie ma swojego balu, więc postanowiliśmy go zorganizować.” – mówi Małgorzata Kaczmarek, organizator wydarzenia. I tak hol główny Centrum Giełdowego zmienił się z salę balową. Czerwony dywan, szampan i muzyka – tak wyglądało przywitanie gości. Chwilę później, na udekorowanych stołach, wśród płonących świec, pojawiła się wykwintna kolacja. Uroczysty pokaz tańca dworskiego był pierwszą atrakcją rozpoczynającą Bal. Ze sceny gości bawiła orkiestra kameralna oraz zaproszeni artyści: sopranistka operowa Ewa Warta – Śmietana, Kasia Kowalska, hiszpański duet Amarela Jazz, a także Beata Czernecka – artystka Piwnicy Pod Baranami, która zaśpiewała światowe przeboje o tematyce finansowej.

Dolna część Centrum Giełdowego zamieniła się w strefę Chillout, gdzie goście degustowali najlepsze gatunki whisky, podziwiali prace nowojorskiego artysty Janusza Kapusty, szkice filmowe Andrzeja Wajdy, fotografie Krzysztofa Kwietnia, malarstwo Victora Davisa oraz wystawę młodej sztuki polskiej XXI wieku.

Bal Rynku Kapitałowego to nie tylko wydarzenie towarzyskie i artystyczne, ale przede wszystkim charytatywne. Pieniądze zebrane w czasie aukcji zostały przekazane podopiecznym Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego.

„Sukces pierwszej edycji pokazał, że takie wydarzenie jest potrzebne.” – mówi Małgorzata Kaczmarek. „Po raz pierwszy w historii dzwon, który otwiera notowania na warszawskim parkiecie, otworzył Bal. Zależało nam przede wszystkim na tym, aby stworzyć przestrzeń do nawiązywania i zacieśniania kontaktów biznesowych, a przy okazji wydarzenie ciekawe pod względem artystycznym. Na podstawie opinii gości, mogę z radością powiedzieć, że udało się zrealizować wszystkie organizacyjne założenia.”

Ogromne podziękowania należą się wszystkim Partnerom i Sponsorom, którzy przyczynili się do realizacji Balu. Mamy nadzieję, że z tak dużym sukcesem uda nam się współpracować również przy II edycji Balu, na którą już dziś Państwa zapraszamy.

ORGANIZATOR
Fundacja Rozwoju Rynku Kapitałowego
PARTNER ORGANIZACYJNY
logo_rosco
PARTNERZY GŁÓWNI
Collegia
logo_raiko
logo_instal-czudec
logo_essence
logo_ksm-zeman
logo_itaka
PARTNERZY
Centrum Giełdowe
logo_sii
logo_zmid
logo_pabc
logo_pacc
logo_global_investor_club
PARTNERZY
Fundacja Ludzki Gest
logo_dminc
logo_longterm
logo_ambasador
logo_przedsiebiorcy2
logo_kie